ByAltınel Plus | Etkinlik Yönetimi & Event & Menajerlik

Sanatçı temsilciliğini yaptığımız Manuş Baba'ın kısa özgeçmişi


Mustafa Özkan (d. 1 Aralık 1986, Tarsus, Mersin), Manuş Baba olarak sahne alan Türk müzisyen ve şarkıcı.

Aslen Diyarbakırlı ve Kürt kökenli bir ailede doğdu. İlkokul dörde kadar Tarsus Turgut İçgören ilköğretim okulunda okudu. Babasının 1996 baharı mevsimlik işçi olarak Antalya’da çalıştığı zamanlarda ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşti. Antalya'daki ilk ve ortaokul eğitimini Barbaros İlköğretim okulu'nda, lise eğitimini 2005'te Gazi Lisesi’nde tamamladı.[1]

Lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla müziğe ilk adımını attı. Bir süre gitar, şan ve müzik eğitimi için aldığı derslerden sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazandı. Bu eğitimi sırasında Güneşe Yolculuk grubu'nun vokalisti olarak Antalya'nın çeşitli mekanlarında sahne aldı. 2015 yılı itibarıyla Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Klasik Gitar Ana Sanat Dalı bölümünde eğitimini devam ettirirken, müziğine ilgiyle yaklaşan Murat Kınay ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı.

Sahne adı olan Manuş Baba'yı, çocukluğunda anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında Manuş olarak seslenmesiyle, Baba'yı da bebekken konuşmaya başladığında ağzından çıkan ilk kelime olarak seçmiştir.

Pop, rock ve deneysel olarak nitelediği kendi beste ve yorum kayıtlarını kişisel web sayfalarında, sosyal ağlarda ve konserlerinde paylaşmasıyla adını duyurdu. 2016'da çıkardığı üç tekli'nin ardından ilk stüdyo albümü Dönersen Islık Çal'ı Temmuz 2017'de çıkardı.

Manuş Baba Albümleri

  • Dönersen Islık Çal (2017)
  • İki Gözümün Çiçeği (2019)

Manuş Baba Menajeri

Manuş Baba'ya konser ve imza gün etkinliklerinize davet etmek için hemen menajeri ile iletişime geçin. Manuş Baba Menajeri, Manuş Baba Telefon Numarası, Manuş Baba Menajeri Telefon Numarası gibi bir çok bilgi için By Altınel Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.


Bir organizasyonun kalitesini tecrübeli organizatör imzası taşıması belirler


Sene
Sanatçı
Firma
Organizasyon