ByAltınel Plus | Etkinlik Yönetimi & Event & Menajerlik

Sanatçı temsilciliğini yaptığımız Buray'ın kısa özgeçmişi


Buray, 15 Haziran 1984 Lefkoş'da dünyaya geldi. Buray, lise eğitimini Türk Maarif Kolejinde aldıktan sonra, eğitimine Doğu Akdeniz Üniversitesinde devam etmiştir. 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümünden mezun olan Buray, 2007 yılında yüksek lisansını Glamorgan Üniversitesinde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlamıştır.


 Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer'in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi. Bir yandan da Melbourne’deki stüdyosunda ilk albümü "1 Şişe Aşk"ı hazırladı. Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle çeşitli konserler verdi. 2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’ta konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı.


Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan Buray, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi. "1 Şişe Aşk" albümünün çıkış şarkısı "İstersen" oldu.Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan "İstersen" şarkısının düzenlemesi de Buray’ın imzasını taşımaktadır. Akustik ritimleri ve Buray’ın kendine özgü vokaliyle seslendirdiği "İstersen", radyolar ve dijital platformlarda yerini aldı. Şarkı, Türkiye resmî listesinde 1 numaraya yükselmeyi başardı. Albümün ikinci klibi "Sen Sevda mısın" şarkısına çekildi.Şarkı, Türkiye resmî listesinde 1 numara olma başarısı gösterdi. "Sen Sevda mısın"ın ardından üçüncü klip olarak "Kimsenin Suçu Yok" şarkısı yayımlandı.

Buray Albümleri

• "Hayat Sürer" (2014)

• "Ben Ölmeden Önce" (Emrah Karaduman ile) (2019)

• "Aşka Extra'nı Kat" (Uludağ Frutti Extra Reklam Müziği) (2019)

• "Rampapapam" (Feride Hilal Akın & KÖK$VL ile) (2020)

• "Deli Kız" (2020)

• "Aşk Ne Güzel Şey" (Erkin Arslan & Evrencan Gündüz ile) (2020)

• "Senin Yüzünden" (Arem Özgüç & Arman Aydın ile) (2020)

• "Çift Gökkuşağı" (Ada Masalı Orijinal Dizi Müziği) (2021)

Buray Menajeri

Buray'a konser ve imza gün etkinliklerinize davet etmek için hemen menajeri ile iletişime geçin. Buray Menajeri, Buray Telefon Numarası, Buray Menajeri Telefon Numarası gibi bir çok bilgi için By Altınel Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir organizasyonun kalitesini tecrübeli organizatör imzası taşıması belirler


Sene
Sanatçı
Firma
Organizasyon